Jak přidat stránky do vyhledávačů a indexovat obsah?

Jak přidat stránky do vyhledávačů a indexovat obsah?

Umístit webovou stránku na internet nestačí, je to jako ztroskotat sám na pustém ostrově. Víte, kde se nacházíte, ale bohužel k vám nevede žádná cesta. I když vás budou hledat, šance že vás najdou je malá. S novou webovou stránkou je to stejné.

Internetem brázdí stovky vyhledávacích robotů každou vteřinu. Přesto nemusí webovou stránku najít a je potřeba jí zaindexovat ručně. Dřív nebo později by stránku sice roboti našli, ale ruční import souboru sitemap je přece jen jistější řešení.

Google Search Console

Prostřednictvím této stránky můžete Googlu oznámit novou adresu URL vašeho webu. Což Vám ale nezaručí správnou indexaci a Google vás na to upozorní. Nebo zvolíte lepší řešení a použijete Nástroj pro webmastery. Stačí vložit odkaz URL na stránka sitemap.

Budete mít přehled o tom, jestli se stránky v pořádku indexovaly, neobsahují chyby bránící v indexaci a zda se správně zobrazují. Další výhoda je přehled hledání klíčových slov a na které pozici ve výsledcích hledání se vaše stránka zobrazuje.

Bing Webmaster Tools

Stejně jako Google, má i Bing obdobný nástroj pro index stránek jménem Bing Webmaster, do kterého vložíte odkaz na soubor sitemap. Rychlejší metoda je také stejná jako u Googlu, stačí vložit submit odkaz na stránky pro indexaci. Opět pro lepší přehlednost doporučuji zaregistrovat a přidat odkaz na sitemap.

Stav úspěšného indexování vaší stránky si můžete ověřit zadáním jednoduchého hesla do vyhledávání : site:vasestranka.cz

Seznam Nástroj pro Webmastery

Seznam provádí indexaci na základě ručního vložení odkazu. Stránky jsou zkontrolovány pracovníky a ručně zařazeny (nebo vyřazeny) do patřičné kategorie katalogu. Proces schválení může trvat až 35 dní a následná indexace i několik měsíců. Vložení odkazu provedete na této adrese.

Pro index stránek je lepší používat soubor sitemap.xml než pouhý odkaz www.vasedomena.cz. Mapa webu obsahuje totiž všechny odkazy na Vaše stránky i podstránky. Soubor najdete většinou na adrese https://www.vasedomena.cz/sitemap.xml. Není-li tam, je potřeba ho vygenerovat pluginem (pro WordPress), modulem (ostatní CMS systémy), nebo Vaším webmasterem.

Komentovat