Thumbnail
UBI

Všichni jsme dali výpověď, omlouváme se za nepříjemnosti

Přehrát audio verzi
00:00  /  00:00

(Foto: Rachael Floresová)

Poté, co v červnu téměř současně podalo výpověď v Burger Kingu ve městě Lincoln ve státě Nebraska asi devět zaměstnanců, někteří z nich změnili nápis na vývěsním štítu, aby vysvětlili, proč bude mít restaurace pravděpodobně málo zaměstnanců. 

Dva zaměstnanci se střídali na žebříku, stoupali nahoru a dolů, aby pečlivě odstranili bloková písmena z venkovního svítícího nápisu u jednoho z restauračních řetězců Burger King. Písmeno po písmenu přidávali novou zprávu.

Otevřená poznámka, zveřejněná v sobotu před restaurací v Lincoln, Nebraska, byla způsobem zaměstnanců, jak jasně vyjádřit, že už toho mají dost - dost vedení, dost nedostatečného počtu zaměstnanců a dost rozpálené kuchyně, která údajně jednoho zaměstnance dokonce přivedla do nemocnice kvůli dehydrataci.

"Všichni jsme dali výpověď," znělo odvážné sdělení. "Omlouváme se za nepříjemnosti."

Zpráva vzešla z vtipu mezi zaměstnanci, který měl být omluvou pro zákazníky a zároveň vtipem na vedení, uvedla Kylee Johnson, jedna z asi devíti zaměstnanců, kteří masově odešli ze zaměstnání ve fast foodu.

Jejich nadřízeným tento žert nepřipadal ani zdaleka tak vtipný. Ve stejný den, kdy byl vzkaz vyvěšen, zavolal, podle Johnsonové, generální ředitelce restaurace jeden z jejích šéfů a požadoval, aby ho stáhla.

Přestože již předtím podala dvoutýdenní výpověď, generální manažerka Rachael Floresová dostala výpověď, uvedla Johnsonová. Floresová potvrdila své propuštění lincolenské televizní stanici KLKN-TV, která o nápisu informovala jako první.

Práce ve službách během pandemie koronaviru byla pro Johnsonovou budíčkem. Uvědomila si, že v gastronomii je spousta volných pracovních míst. Nepotřebovala zůstat v takovém, kde se cítila špatně, a přitom dávala v sázku své zdraví.

"Stali jsme se nezbytnými," řekla Johnsonová. "A pak s námi vedení začalo takto zacházet."

Mluvčí společnosti Burger King, jejíž prodeje letos prudce vzrostly, protože se zmírnila omezení týkající se koronaviru, na žádost o komentář nereagoval, ale pro pořad "Today" televize NBC uvedl, že "popsaná pracovní zkušenost na tomto pracovišti není v souladu s hodnotami naší značky". Mluvčí dodal, že franšízant restaurace situaci vyšetřuje, aby podobným incidentům zabránil.

Tento případ se přidává k nedávným případům frustrovaných odcházejících zaměstnanců, kteří dávají najevo svůj hněv tím, že umisťují vyhraněné poznámky před své podniky, zatímco nedostatek zaměstnanců v odvětví služeb dává zaměstnancům navrch v jednáních o mzdových a pracovních podmínkách.

"Chcete vědět, proč máme zavřeno?" ptal se jeden nápis před restaurací v květnu. "Zeptejte se naší firemní kanceláře, proč jsou její zaměstnanci nuceni pracovat v podmínkách hraničících s otrokářstvím více než 8 hodin BEZ PŘESTÁVEK."

Byl pro vás tento článek zajímavý?
Dnešní svět je jako Monopoly. S tím rozdílem, že když vstupujeme do hry, všechna políčka jsou obsazena.

Stanislav Drako

aplikace
«