Stačí mít radost ze života

a Zdravou Matku Zemi

Přibližne 13 milionů tun oblečení je vyhozeno každý rok, přičemž mnoho textilií je obtížně recyklovatelných.
Viva la revolution

Zdraví tě Stanislav

Digitální eko-nomád

Můj příběh

Jsem obyčejný člověk, který se rozhodl zanechat vlastní stopu na této planetě nejen v podobě ekologického odtisku, ale také v podobě lásky a respektu ke všemu živému. Narozen do moderního světa plného ruchu, spotřeby a konzumu jsem brzy pochopil, že moje cesta bude jiná.

Vždy jsem se snažil propojit práci s mou láskou k přírodě. Proto jsem se rozhodl stát se webovým vývojářem. Právě tato profese mi umožňuje žít v souladu s přírodou a sdílet svou vášeň pro ekologii s celým světem.

Proč NOBOOT?

Tvrdí se o mně, že chodím na boso. Ano, je to pravda. Rozhodl jsem se pro tuto neobvyklou praxi, abych byl co nejblíže Zemi. Když moje nohy sklouznou po teplém písku pláže nebo se potopí do měkkého bahna lesního potoka, cítím spojení s přírodou tak intenzivně, že mi není lhostejné, co se s ní děje. Pro mě není chůze bosýma nohama jen způsobem, jak spojit svou duši s půdou, ale také způsobem, jak vyjádřit svou lásku k Matce Zemi. Taky nejím maso, protože cítím, že vše živé má právo na život a respekt.

Můj vztah k přírodě není jen způsob, jak se vzdát moderního luxusu. Jsou to základní hodnoty mého života.

Inspirováno indiány

Při vytváření webových stránek se řídím starou indiánskou moudrostí, která říká:
Všechno, co člověk dělá, musí být krásné, funkční a zářit.

Takovou věc nikdy nedokáže vyrobit žádný stroj.

Hledáte inspiraci ???


Podporuju projekty na svobodné informace

Přístup k informacím je důležitý a je potřeba o něj bojovat.

Příběh Aarona Swartze na Youtube

V lednu 2011 byl Aaron Swartz obviněn z hackingu a krádeže dat z JSTOR, digitální knihovny akademických článků. Podle obvinění Swartz použil počítač na Massachusettském technologickém institutu (MIT) k hacknutí do JSTOR a stažení více než 4 milionů článků.

Swartz se k obviněním přiznal a byl obviněn z 13 trestných činů, včetně neoprávněného přístupu k počítačovým systémům a krádeže. Swartz čelil až 50 letům vězení a milionům dolarů pokuty.

Swartz se 11. ledna 2013 ve věku 26 let oběsil. Jeho smrt vyvolala rozsáhlou diskusi o přístupu k informacím a o tom, jak by měly být stíhány činy, které jsou považovány za hacking.

V důsledku krádeže dat z JSTOR a Aaronovi smrti došlo k několika změnám v přístupu k informacím. Některé univerzity a knihovny začaly nabízet bezplatný přístup k akademickým článkům, které se do té doby nacházely za platební bránou. Vláda Spojených států amerických také schválila zákon o otevřeném přístupu, který podporuje zveřejňování akademických článků zdarma online.


Proč já?

Nepřispíváte miliardáři na čtvrtou jachtu, ale minimalistovi na pytel fazolí...

Eco-friendly

Velká společnost často klade důraz na zisk a růst, což může vést k nadměrné spotřebě zdrojů a environmentálnímu ničení. Zaměstnanci v korporacích často tráví dlouhé hodiny ve stresujícím pracovním prostředí, což může mít negativní dopad na jejich zdraví a pohodu.

Tento stav bude trvat tak dlouho, dokud budou existovat lidé, kteří jej budou podporovat. Mějte proto při každém placení na paměti, že svojí volbou utváříte svět.

Lidský přístup

V korporátu má jeden zaměstnanec na starost tisíce klientů, které nezná. Já spolupracuji s desítkami lidí, které znám osobně. Být v harmonii s klienty přináší výhody jak pro ně, tak i pro mě. Když klienti neprosperují, má to negativní dopad i na moji práci. Proto mám osobní zájem na tom, aby jsme všichni byli úspěšní v tom, co děláme.

Nízké náklady

Nesouhlasím s tvrzením - co je levné je nekvalitní. Tím, že ke své práci nepotřebuji kancelář, auto, zaměstance a hlavně na konci každého roku uspokojit akcionáře, můžu si dovolit nabízet stejně kvalitní služby jako jiné společnosti, akorát levněji.

Reklama je špatná karma

Každý, kdo přijde na mou webovou stránku, sem přišel s nějakým záměrem. Vesmír nás svedl dohromady z určitého důvodu. Investovat velké sumy do reklam a následně přenášet tyto náklady na zákazníka vytváří disharmonii a přináší negativní energii. I bez reklam a zbytečných nákladů máme šanci společně vytvořit něco jedinečného.

Pracujete víc, platíte víc..!

Lidé na vlastní kůžu cítí, že pracují víc, ale kvalita a úroveň jejich života klesá.

V roce 2000 byly supermarkety skvělým místem, kde se dají pořídit veškeré potraviny na jednom místě za nízkou cenu. Nízké ceny zcela odstranily konkurenci, zmizely večerky, maloobchody a rodinné obchůdky na vesnicích. Nezůstalo nic než několik málo nadnárodních korporací, které mezi sebou uzavřeli kartelovou dohodu a nyní zcela ovládají trh s potravinamy. Určují jejich konečnou cenu i kvalitu.

V roce 2023 jsou supermarkety místem, kde jsou předražené a nekvalitní potraviny... A nemáte možnost nakoupit jinde!

Proto čím dál víc lidí nakupuje u lokálních farmařů a producentů, více se zajímá o obnovitelné zdroje a udržitelnost. Setkáváme se s trendy jako je minimalismus, který mění způsob bydlení. Vznikají TinyHouses a jiné nízkoenergetické nebo soběstačné domy.

Svět se změní, protože musí...

Věřím, že pokud budeme žít v souladu s přírodou a budeme ji respektovat, naše životy budou plnější a šťastnější.

Moje desatero pro lepší svět

Neomezuj se jen na věci, které tě baví. Dělej věci tak, aby tě bavily.

Žij v rovnováze

Hledej rovnováhu mezi svými potřebami a potřebami přírody.

Respektuj Zemi

Respektuj Zemi a všechny její tvory. Jsi jejich součástí a oni tvojí.

Respektuj život

Každý život má svou hodnotu a důstojnost. Všichni jsme propojeni a závislí na sobě navzájem.

Uč se od předků

Studuj různé kultury a filozofie a snaž se přenášet správné hodnoty na další generace.

Uč se od přírody

Pamatuj si, že každá rostlina a zvíře má své místo a význam.

Sdílej s druhými

Buď štědrý a sdílej s těmi, kteří to potřebují.

Dávej víc, než dostáváš

Když dáváme bez očekávání odměny, obohacujeme nejen druhé, ale také sami sebe.

Buď vděčný

Každý den si uvědomuj, co máš. Děkuj Zemi za její dar života.

Otevři své srdce

Přijímej každý den s otevřeným srdcem a raduj se z každého okamžiku.

Poznej své kořeny

Studuj rodovou historii a lépe porozumíš svému místu na tomto světě.

Moje poselství

Pracovat nezávisle a podporovat udržitelnost představuje alternativní model, který může inspirovat ostatní k přemýšlení o svém zaměstnání a jeho dopadu na planetu.
aplikace
«